Twój przewodnik sudecki – poznaj mnie bliżej

Sudety – mój dom

Z wykształcenia jestem polonistą, z zawodu i z pasji przewodnikiem górskim sudeckim i copywriterem.

Przewodnik górski sudecki

Przewodnictwo górskie ma dla mnie kilka aspektów. Dzielenie się miłością do gór, rzetelną wiedzą i czysta radość z bycia w górach to jedno. Drugie to dbanie o bezpieczeństwo osób, które wyruszają ze mną . Sudety nie są górami ani wysokimi, ani trudnymi technicznie. Nie mniej jednak – jak w każdych górach – istnieją w nich zagrożenia, które przewodnik sudecki musi rozpoznać i sytuacje, których należy unikać. Bycie przewodnikiem postrzegam też jako konieczność pielęgnowania w sobie głodu na nową wiedzę, pragnienie zdobywania kolejnych umiejętności, potrzebę poznawania coraz to nowych miejsc nie tylko w Sudetach.

Od kilku lat jestem przewodnikiem górskim. W 2021 r. zostałem przewodnikiem sudeckim klasy II, dzięki czemu prowadzę swych gości w góry nie tylko po znakowanych szlakach turystycznych, lecz także poza szlakiem. Zimą 2022 r. uzyskałem uprawnienia do prowadzenia wycieczek narciarskich, dzięki czemu legalnie zabieram swoich gości na wycieczki narciarskie, głównie wycieczki skiturowe. Sam też nieustannie szkolę się.

Chętnie dzielę się swoimi umiejętnościami, prowadząc szkolenia górskie, szkolenia skiturowe i warsztaty edukacji outdoorowej.

profesjonalizm

jestem licencjonowanym przewodnikiem górskim; posiadam kartę profesjonalisty (EPC) w Czechach

bezpieczeństwo

posiadam polisę, która ubezpiecza moją działalność przewodnicką

doświadczenie

góry to moja pasja; szkoliłem się z pierwszej pomocy, lawin, wspinaczki, skitouringu, nawigacji

#przewodnikwsudety